Perfect Facebook Like Box Sidebar

image1 image2 image3

SRS Zalezianka

 

 

Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „Zalezianka” zostało założone w 2011 roku, by prowadzić Publiczną Szkołę Podstawową wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Zaleziance. Od początku funkcjonowania jest organizacją non-profit. W środowisku lokalnym powstała inicjatywa mająca na celu umożliwienie dzieciom kontynuowanie nauki w placówce , która od lat funkcjonowała w regionie. Jako że małe szkoły są obciążeniem dla gmin, założenie Stowarzyszenia stało się szansą na przetrwanie Szkoły Podstawowej w Zaleziance. Od stycznia 2017 r. oddział przedszkolny został przekształcony w Niepubliczne Przedszkole  "Mali Odkrywcy".

 

Szkoła jest "sercem wsi", pełni wiele funkcji, nie tylko edukacyjną i wychowawczą. Jest miejscem spotkań dzieci, ich rodziców i opiekunów. Spotykają się tu podczas różnych uroczystości, mamy, ojcowie, babcie i dziadkowie. Zadaniem Stowarzyszenia Rozwoju Społecznego jest zapewnienie uczniom dostępu do edukacji na wysokim poziomie. Dzięki indywidualnemu podejściu uczniowie i wychowankowie otrzymują od pedagogów większą uwagę, a ich praca jest zindywidualizowana i dopasowana do potrzeb uczniów. Kadra w Szkole Podstawowej w Zaleziance jest dobrze wykształcona, nauczyciele stale podnoszą kwalifikacje,mają duży potencjał, który jest skutecznie wykorzystywany. Szkoła bierze też udział w różnych projektach finansowanych ze źródeł Unii Europejskiej.

 

Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „Zalezianka” dba o to, by dzieci uczyły się w jak najlepszych warunkach. Pewne jest, że fakt uczęszczania do tzw. „małej szkoły” zaprocentuje w przyszłości gruntowną wiedzą i umiejętnością odnalezienia się we współczesnym świecie. Dzięki oddolnym inicjatywom, podejmowanym przez grupy społeczne uczniowie z obszarów wiejskich mogą spokojnie uczyć się we własnym, dobrze im znanym środowisku, bez potrzeby dojazdu do dalej położonych placówek.

 

DANE ORGANIZACJI

 

SRS „Zalezianka”

Zalezianka 49a

26-140 Łączna

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

TEL. 664-026-561

 

 

ORGANY STOWARZYSZENIA


ZARZĄD STOWARZYSZENIA

PREZES ZARZĄDU - AGNIESZKA GRULA

V-CE PREZES ZARZĄDU - EDYTA KALEMBA

SKARBNIK - MONIKA PIWOWARCZYK-ODRZYWOLSKA

SEKRETARZ - ANNA WIECH

 

KOMISJA REWIZYJNA

 PRZEWODNICZĄCY KOMISJI - Tomasz Lis

CZŁONEK KOMISJI - Ewelina Chlebowska-Gil

CZŁONEK KOMISJI - Katarzyna Gwiazda

CZŁONEK KOMISJI- Ewa Dudek

CZŁONEK KOMISJI-Marta Przeorska

 

Stowarzyszenie Rozwoju społecznego "Zalezianka" realizuje wiele działań z myślą o społeczności lokalnej. Jednym z takich przedsięwzieć jest coroczny festyn "Święto Wsi Zalezianka". Termin realizacji nawiązuje do patrona Kaplicy w Zaleziance - Św. Maksymiliana Maria Kolbe. Uroczystości  związane z patronem odbywają sie corocznie 14 sierpnia. Festyn "Święto Wsi Zalezianka", odbywa się w pierwszą niedziele przypadającą po święcie patrona Kaplicy w Zaleziance.

Św. Maksymilian całym swoim życiem i swoją śmiercią w Auschwitz, potwierdził to, co powtarzał: "Tylko miłość jest twórcza". Miał na myśli nie jakieś sentymentalne uczucie, lecz prawdziwą, twardą i pełną poświęceń miłość, która pochodzi od samego Boga.

Cele i misja Stowarzyszenia Rozwoju Społecznego "Zalezianka" jak najbardziej podpisuje się pod tymi słowami.
 

 

 

Stowarzyszenia realizuje także poniższe projekty:

 

Edukacja finansowa – ABC przedsiębiorczości na wsi

To program realizowany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Stowarzyszeniem Rozwoju Społecznego „Zalezianka”.

Program trwa od 2008 roku i w całej Polsce skorzystało już z niego około 5000 mieszkańców wsi i małych miast. Porusza on zagadnienia ważne dla każdego z nas:

Przy każdym z tematów podajemy link do materiałów, z którymi można się zapoznać. Ciekawe, pisane w przystępny sposób są prostymi, domowymi przewodnikami przy podejmowaniu ważnych finansowych decyzji.

Zapraszamy również do wysłuchania wywiadów dotyczących ekonomii i finansów na www.wszechnica.org.pl.

Pomyśl więc już dziś o przyszłości swojej rodziny i swojego gospodarstwa. 

 

image001

 

 

 

Strona utworzona dzięki projektowi:
"Mikrodotacje na start dla lokalnych organizacji
pozarządowych z województwa
świętokrzyskiego” finansowanego ze środków
"Programu Operacyjnego 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich"

Szkoła Podstawowa w Zaleziance
Zalezianka 49a, 26-140 Łączna

tel. 963 241 507
NIP 663-15-75-405 
Regon 260458039-00021

Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego "Zalezianka"
26-140 Łączna, Zalezianka 49a
tel: 607 195 227 
NIP: 663 186 08 44
REGON: 260642636

Prezes Edyta Kalemba
tel. do szkoły 693 241 507